Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu në disa zona, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 01/09/21 |
Opi Nion

Në orët e paradites, vendi ynë do të ketë një mot me vranësira të dendura në zonat veriore ndërsa kthjellime dhe vranësira të lehta do të ketë në qëndër dhe jug të territorit.

Mesdita sjell shtim të vranësirave në të gjithë vendin ku në zonat lindore do të ketë zhvillim të vranësirave duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu, herë pas here shirat do të shoqërohen me shkarkesa rrufesh.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes gjthashtu edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det duke arritur shpejtësine 50 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim mbi 4 ballë.

Pas