Sociale

Vranësira dhe reshje në disa zona, moti për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:35 - 29/10/20 |
Opi Nion

Dita e sotme në vendin tonë nis me kthjellime dhe vranësira të lehta, të cilat gjatë mesditës dhe pasdites do të bëhen më dominante duke gjeneruar shira afat shkurtër në zonat perëndimore, kryesisht në vijën Lezhë- Vlorë.

Mbrëmja sjell përmirësim të motit Shqipëri.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

 

 

 

Pas