Kronikë

Vranë 39-vjeçarin dhe i plagosën të birin, gjykata lë në burg 3 autorët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:14 - 22/09/20 |
Al Do

Gjykata e Durrësit ka caktuar masës së sigurisë për pesë personat e arrestuar për vrasjen e 39 vjeçarit Armando Baboci dhe plagosjen e Erald Gjinit ne Durres.

Klodjan Daci, Henri Tatasi dhe Sergio Tatasi u lanë në burg me akuzën e vrasjes me dashje të kryer në bashkëpunim dhe armëmbajtje pa leje, ndërsa caktoi masën “detyrim paraqitje” për Endri Çimo Bregu, dhe Argit Kastriotin nën akuzën e moskallëzimit të krimit.

Ngjarja ndodhi pas një konflikti të ndodhur mes familjes Tatasi dhe Baboçi, ku si pasojë humbi jetën Armando Baboçi 39 vjeç, ndërsa i plagosur në spital është i biri Erald Gjini 19 vjeç, djali ka ndryshuar mbiemrin.

LEXO EDHE: Vrasja në Durrës, si nisi konflikti mes dy fiseve

20-vjeçari Klodian Daçi, dyshohet se ka qenë personi që ka qëlluar me armë në drejtim të babë e bir./ Opinion.al

Pas