Rajoni

Voton Ramush Haradinaj: Na e priftë e mbara Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:37 - 17/10/21 |
Opi Nion

Kreu i AAK Ramush Haradinaj ka qenë ndër të parët politikanë që ka votuar këtë mëngjes, ndërsa në Kosovë mbahet zgjedhjet lokale.

Në fjalën e tij përpara mediave, ai ka ftuar qytetarët të shkojnë në zgjedhje dhe të mos e mbajnë votën në shtëpi.

“Shfrytëzoni të drejtën të votoni, qeverisja komunale është mjaft e rëndësishme për jetën tuja, Vendosni për vete, mos e leni voten në shtëpi, Na priftë e mbarë Kosovë”, u shpreh Haradinaj.

Kujtojmë se në këto zgjedhje për Prishtinën, kandidon edhe vëllai i tij, Daut Haradinaj./Opinion.al

Pas