Rajoni

Votimi i Kurtit, Grenell:Ndërkombëtarët duhet të jenë dyshues për motivet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 25/04/21 |
Opi Nion

Ish-emisari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar pas votimit që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri ditën e sotme në Shqipëri.

Nëpërmjet një postim në profilin e tij në “Twitter”, Grenell shkruan se komuniteti ndërkombëtar duhet të jetë dyshues për këtë veprim të Kurtit dhe prapavijën që mund të ketë.

Ndër të tjera Grenell shkruan se veprimi i sotëm i Albin Kurtit i tregon botës shumë për të. “Kryeministri i Kosovës po voton në zgjedhjet shqiptare. Kjo i tregon botës aq shumë për Kurtin. Komuniteti ndërkombëtar duhet të jetë dyshues ndaj motiveve të tij”, ka shkruar Grenell ndër të tjera.

Kujtojmë që ditën e sotme për pjesëmarrjen në votimin e Shqipërisë që bëri Kurti ka reaguar dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, teksa e konsideroi të papranueshme pjesëmarrjen e tij./Opinion.al

Pas