Aktualitet

Votat për kandidatët, Rama më i votuari në Vlorë, rezultatet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 28/04/21 |
Opi Nion

Në Qarkun e Vlorës ka ecur me ritme shumë të shpejta edhe numërimi i votave për kandidatët. Deri tani janë numëruar 352 kuti nga 445.

Më i votuari në Partinë Socialiste në këtë qark, qëndron kryeministri Edi Rama, i cili ka siguruar deri më tani 10.660 vota, i ndjekur nga Damian Gjiknuri me 5.666 vota dhe Vullnet Sinaj 5.596 vota. Sa i përket kandidatëve femra, listën e PS e kryeson Anila Denaj e cila ka siguruar deri më tani 3.863 vota, ndërsa pas saj renditet Anduela Tahiraj me 2501 vota.

Ndërkohë në kampin demokrat, kandidati më i votuar deri më tani është Bujar Leskaj 4.787, i ndjekur nga Fation Veizaj me 3.460 dhe Gëzim Ademaj me 3.073 vota. Nga kandidatet femra për Partinë Demokratike më e votuara është Ina Zhupa me 1.995 vota.

 

Votat e kandidatëve për Partinë Socialiste:

 

Pranvera Resulaj – 2728 vota

Anduela Tahiraj – 2501 vota

Vullnet Sinaj – 5596

Anila Denaj – 3863

Niko Kuri – 1278

Ilir metaj – 3497

Damian Gjiknuri – 5666

Edi Rama – 10660

Teuta Ramaj – 1548

Ervis Mocka – 1230/Opinion.al

Pas