Aktualitet

Vlorë/ Sherr me thika në lagjen “1 Maji”, plagosen babë e birBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 04/12/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës, ku babë e bir kanë mbetur të plagosur me thikë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30, në lagjen “1 Maji” ndërsa  dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi R. K., ka plagosur me mjet prerës thikë, vjehrrin dhe kunatin e tij.

Mësohet se të plagosurit janë 60-vjeçari Xhevdet Braushi dhe 30-vjeçarin Albion Braushi, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Sakaq, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë po kontrollojnë zonën me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorit të dyshuar./Opinion.al

Pas