Kronikë

Vlorë/Policia sekuestron velierën,dyshohet se do përdorej për trafik droge


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:26 - 30/10/20 |
Opi Nion

Ditën e djeshme u ndalua një velierën në Vlorë, në bordin e së cilës ndodheshin 4 shtetas ukrainas.

Dyshohet se veliera është e vjedhur dhe se do të përdorej për trafik të lëndëve narkotike.

Ndërkohë, katër personat e ndaluar  kanë deklaruar se udhëtonin nga Turqia në Mal të Zi, teksa shtuan se kishin ndaluar në Shqipëri pasi u kishte mbaruar karburanti./ Opinion.al

Pas