Kronikë

Vlorë/ Makina përplas një 10-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 04/12/21 |
Opi Nion

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e së shtunës nëVlorë. Një makinë tip “Ford”, ka aksidentuar  një femijë 10 vjeç.  Sipas policisë bgjarja ka ndodhur rreth orës 17:10 në aksin rrugor ” Rruga e Çipajve” në qytetin bregdetar. I mituri është transportuar për ndihmë mjeksore në Spitalin Rajonal Vlorë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Rreth orës 17:10 në aksin rrugor ” Rruga e Çipajve”, shtetasi R.M.,21 vjeç, duke drejtuar automjetin e markës tip “Ford”, ka aksidentuar shtetasin e mitur D.M.,10 vjeç.

Shtetasi u shoqërua për ndihmë mjeksore në Spitalin Rajonal Vlorë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor i cili punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”, njofton policia/Opinion.al

Pas