Kronikë

Vlorë/Benzi humb kontrollin dhe përplaset me depozitën e naftësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:19 - 29/01/22 |
Opi Nion

Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur në aksin Vlorë-Fier. Ngjarja ndodhi 18:20, ndërsa mjeti tip ‘Mercedes Benz’ është përplasur në një karburant.

Sipas policisë drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe është përplasur me depozitën që furnizon me naftë. Për pasojë,
kanë mbetur të plagosur shoferi i mjetit, i identifikuar me inicialet F. Xh., dhe pasagjeri, shtetasi G. B. Dy të plagosurit janë dërguar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

 

Pas