Kronikë

Vlorë/ Arrestohet 36-vjeçari me precedent të theksuar kriminal


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 27/08/20 |
Opi Nion

Policia e Vlorës ka arrestuar një 36-vjeçar me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve kundër personit.

Në momentin e arrestimit, 36-vjeçarit të identifikuar si Indrit Hita,i është sekuestruar një armë zjarri pistoletë me një krëhër me fishekë luftarak.

Arrestimi i tij është bërë në lagjen “1 Maji” në Vlorë, pranë një lokali. Materialet në ngarkim të tij iu referuan Prokurorisë Vlorë për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armë shpërthyese dhe municionit”./ Opinion.al

Pas