Sport

Vllaznia nuk fiton, barazon me Skënderbeun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:01 - 21/02/21 |
Opi Nion

Vllaznia mundit të merrte vetëm barazimin në ndeshjen e luajtur në transfertë ndaj Skënderbeut.

Shkodranët vuajtën mungesat e titullarëve dhe kjo u pa që në pjesën e parë kur korçarët shënuan me Dennis Doëouna në minutën e 8. Edhe në mesin e pjesës së parë Skënderbeu kishte mundësi shënimi. Vllaznia kërkoi me ngulm golin por m,undi ta gjente vetëm në pjesën e dytë.

Ishte pikërisht minuta e 58 kur Victor Da Silva kaloi brazilianin e Skënderbeut Jean Victor në zonë, por pësoi faull në zonë dhe fitoi penallti. Haris Dilaver nga pika e bardhë vendosi baraspeshën në rezultat. Disa raste të tjerë të shkodranëve për të shënuar nuk u finalizuan siç duhet dhe takimi përfundoi në barazim 1-1.

Ky rezultat e vë në rrezik pozicionin e Vllaznisë. Partizani mund të afrohet deri në 3 pikë nëse arrin të fitojë ndaj Kukësit, ndeshje që do të nisë në orën 14 dhe që mbyll javën e 20 të Superligës.

Pas