Politikë

Vjosa Osmani, e pavendosur për të ardhmen politike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 22/06/20 |
el ida

Dy ditë pas shkarkimit nga posti i nënkryetares së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani nuk pranon të prononcohet, nëse do të vazhdojë të jetë anëtare e partisë.

E pyetur mbi çështjen, Osmani thotë se rikonfirmon çdo fjalë që ka shkruar të shtunën në Facebook, kur pohoi se vetëm populli do të mund ta rrëzonte.

“Nuk kam asgjë për të shtuar nga ajo që kam thënë”, u shpreh Osmani.

Vjosa Osmani, së bashku me kryetarin e Obiliqit, Xhafer Gashi zhvilluan një takim me qytetarët dhe të rinjtë e kësaj komune, me të cilët diskutuan për sfidat mjedisore, trajtimin e tyre dhe ndikimin në shëndet.

Dy ditë më parë, Vjosa Osmani u shkarkua nga posti i nënkryetares në parti me 70 vota të anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm nga 123 sa janë gjithsej me arsyetimin se doli kundër qëndrimeve të partisë në disa raste./Opinion.al

 

Pas