Kronikë

Vjedhje dhe thyerje banesash, dy të arrestuar në Kavajë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 29/03/20 |
Opi Nion

Dy persona janë venë në pranga në një operacion policor të zhvilluar në Kavajë, pasi ishin ishin shpallur në kërkim.

Në pranga është vënë 28-vjeçari Erlis Leçini si bashkautori i vjedhjes së banesës me dhunë në fshatin Rrakull dhe i katër vjedhjeve të tjera me thyerje. Një muaj më parë  ishte arrestuar edhe autori tjetër i këtyre vjedhjeve.

Po gjatë operacionit, kapet dhe vihet në pranga 41-vjeçari Klodian Kaçaj, i dënuar më parë për vjedhje dhe aktualisht me masë sigurie “Arrest në burg”, i dyshuar si autor i 7 vjedhjeve me thyerje.

Gjate operacionit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale disa nga sendet e vjedhura në këto banesa. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas