Te Fundit

Viti i ri shkollor, trafiku nuk shmanget, masat e Veliaj në letërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 14/09/15 |
b.f

TIRANE- Viti i ri shkollor ka nisur këtë vit për qindra mijëra fëmijë e adoleshentë në të gjithë vendin. Disa probleme të vogla kanë shoqëruar këtë ditë të shënuar për nxënësit e mësuesit. Në Tiranë, trafiku ishte i pashmangshëm sot edhe pse me dhjetëra policë të rrugores e bashkiakes u panë në rrugë. Ndërsa tek “Shkolla e Kuqe” një vendim i drejtorisë arsimore për gjuhën e huaj ka nxjerrë në protesë nxënës e prind. Në shkollë këtë vit është futur si gjuhë e parë italishtja ndërsa deri një vit më parë bëhej anglisht. Nxënësit e klasave të treta nuk pranuan të hyjnë në klasa sot.

Sa i takon trafikut ai ka qenë i pamundur të menaxhohet pasi urdhri i nxjerr nga bashkia për kufizim të furgonëve dhe kamiocinave nuk është shoqëruar me tabelat përkatëse ndaj drejtuesit e mjeteteve nuk mund të gjobiteshin.

12030681_10207730872620715_1022526976_n

Ne foto: Rruga Muhamet Gjollesha, para shkolles 9 vjecare ‘Sabaudin Gabrani’

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas