Aktualitet

Virozat stinore dominuese ndaj koronavirusit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 14/05/22 |
Opi Nion

Fluksi i vizitave në qendrat shëndetësore sa i përket moshave të vogla mbetet i konsiderueshëm javët e fundit.

Sipas mjekes pediatre, Sonila Brati simptomat dominuese tek fëmijët janë infeksionet te rrugët respiratore dhe temperatura e lartë.

Por si veprojnë specialistët për të bërë ndarjen mes virozave stinore dhe varianteve te covid-19?

Mjekët apelojnë se prindërit duhet të tregohen të kujdesshëm për çdo problem shëndetësor të fëmijëve dhe t’i referojnë te specialisti./ Klan News

Pas