Bota

Viktimat nga koronavirusi, Spanja shpall periudhën më të gjatë të zisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:59 - 27/05/20 |
el ida

Spanja ka shpallur 10 ditë zi kombëtare, në nder të mbi 27 mijë viktimave nga koronavirusi.

Duke nisur nga e mërkura deri më 5 qershor, flamujt do të jenë në gjysëm-shtizë në më shumë se 14 mijë ndërtesa publike në të gjithë vendin në anijet e marines.

Kryeministri Pedro Sanchez tha se periudha më e gjatë e zisë në 40 vitet e demokracisë do të jetë për “viktimat e fatkeqësisë më të rëndë të shekullit”.

Spanja, me mbi 236 mijë të infektuar dhe mbi 27 mijë viktima është ndër 5 vendet më të prekura në botë nga Covid-19.

Spanja, me mbi 236 mijë të infektuar dhe mbi 27 mijë viktima është ndër 5 vendet më të prekura në botë nga Covid-19./Opinion.al

Pas