Aktualitet

Vidhnin karburant nga makinat e parkuara në Vlorë, 4 persona në pranga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 25/12/20 |
Opi Nion

Katër persona janë arrestuar nga Policia e Vlorës pasi akuzohen se vidhnin karburant në zonën  e Byppasit të qytetit bregdetar.

Për të arrestuarit Gjykata e Rrethit Vlorë kishte caktuar masat e sigurisë ”Arrest në burg”, ndërkohë janë shpallur në kërkim 2 persona që nuk u gjendën gjatë operacionit.

U ekzekutuan masat e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim, për shtetasit B. L., 35 vjeç, T. M., 33 vjeç dhe M. Ll., 25 vjeç, banues në Vlorë.

U ekzekutua masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vjedhja” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë” kryer në bashkëpunim, për shtetasin A. D., 36 vjeç, banues në Vlorë.

Në vijim të operacionit u shpallën në kërkim shtetasit D. S., 26 vjeç dhe H. B., 25 vjeç, banues në Vlorë.

Nga hetimet e kryera dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë vjedhur karburant në mënyrë të vazhdueshme në mjetet e parkuara në kantierin e ndërtimit të By Pass-it në Vlorë.

Materialet procedurale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas