Kryesore

Videoskandali i policit, Lleshaj: Nuk e dimë akoma kush është denoncuesi


               Publikuar në : 11:47 - 12/02/19 |
b.f

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte këtë mëngjes në Komisariatin e Malësisë së Madhe, një ditë pas arrestimit të specialistit të këtij komiasariati, Berhan Bajrakurtaj, i cili kishte ngacmuar seksualisht një vajzë 15 vjeçare, duke i çuar në telefon video të turpshme.

Lleshaj tha se nuk e dinin akoma se kush ishte denoncuesi i videos, pasi akoma sipas tij nuk ka një të tillë

Gazetarët: Keni thënë se nëse shihni policë që nuk sillen mirë, ajo është fytyra ime?

Lleshaj: Ftyra e policëve është fytyra ime dhe e juaja dhe e të gjithë juve dhe e shoqërisë tonë. Policët na përfaqësojnë ne të gjithëve. Cili polic?! Ai është arrestuar që mbrëmë!.

Gazetarët: Është thënë që policia nuk ka pranuar denoncimin e vajzës?

Lleshaj: Kjo nuk është e vërete. Policia e shtetit po kërkon që mbrëmë denoncuesin i cili nuk gjendet. Kush është denoncuesi?!

Gazetarët: Pse mbahet i ndaluar?

Lleshaj: Duhet të përandalojmë çdo mundësi intimidimi të çdo denoncuesi potencial. Fakti që nuk kemi denoncues, është pyetja më e madhe që ne do ta sqarojmë shumë shpejt.DL

 

 

Pas