Sport

Video/Përsëritet historia, djali i Zidane godet në fushë kundërshtarin me kokë 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:40 - 30/11/15 |
b.f

Në finalen e botërorit të vitit 2006, Zinedine Zidane goditi me kokë Marco Materrazin në fushën e lojës.

E njëjta histori përsëritet 10 vite më pas, kur djali i tij   17-vjeçari Lucas, portieri i Real Madrid, gjatë  derbit kundër Atletico Madrid ka humbur kontrollin dhe ka kërkuar të godasë me kokë një kundërshtar, duke u ndëshkuar me kartonin e kuq.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas