Aktualitet

“Videoja që media nuk e publikon”, kush fshihet pas denoncimit të Bashës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 03/11/15 |
b.f

TIRANË – Në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu të enjten e javës që kaloi lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi se është një lajm që asnjë media nuk guxon ta publikojë. Duke folur për korruopsionin në dogana ai tha se janë vjedhur mbi 300 mln euro ndërsa vetëm më muajin shtator doganave u mungojnë 35 mln më pak se plani. Sakaq Basha akuzoi median se nuk mund t’i shkojë kësaj të vertete deri në fund. “Një doganier ka folur për një gazetar për kontrabandën e cigareve por askush, për fat të keq, nuk guxon ta publikojë”, tha Basha. Ndërsa drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu tha se nëse gazetari e sjell intervistën është i gatshëm ta publikojë. Sot ju bëjmë të ditur se në faqen zyrtare Opinion.al do të botohet intervista e zbardhur me doganierin, ndërsa në ditët në vijim do të tramsetohet audio-video në emision “Opinion” në televizionin Klan.

https://www.youtube.com/watch?v=mzdbs8oIVRA&feature=youtu.be

 

KOMENTO (12)

Shkruaj nje koment

 1. Po nuk Jan vetem doganat po qto gje ne shqipni jane te kurruptuar une isha ne portin durres kesaj vere me family dhe mu desht te paguaj lek £40 per me kalu se deshten ma ma blluku makinen qe e kam me letra qto gje dhe sa kalova konteollin e pasporpt 100m me larg me ndaloj anti droga dhe me ulen kalamajt nga makina te tre femit dhe nuk gjeten gje dhe me vunen nje gjob £€40 se isha shpejt dhe e paguva gjoben dhe ithashe me jepni nje leter gjoben dhe me thanen ik se tajapin ne polici po e deshte isha me familje nuk kisha qfare ti thoja ika edhe nuk shkoj me nga durresi

 2. Ajdut me te madhe se ti ska prandaj mos u mundo te manipulosh pollin me shpifje se te njehim mire .Dhe me turp per tya se te ka bere Sala lolo s’te ka ngelur asnje cik personalitet je djali ri ,Largou nga ai bish sa seshte vone

 3. Po he mo, burr se, te gjithe ne nje pjate, Hane. Nga te gjithe, Keta si PD-PS. Njehere ma, hipe. Njehere ta hipa. Jane Keta. Mua me pelqen Personalisht. Me pelqevi Blushi te Cani. Respkte nga Roni pogradec .

 4. Duke qene se je nje personazh publik i nderuar dhe me nje reputacion te veçante, ke edhe pergjegjesi historike qe mbase nuk e ke zgjedhur ti por ajo ty, per te shpetuar kte popull nga kjo lloj situate e pashprese dhe te paperseritur me pare kurrkund as ne Europe e as ne Afrike.
  Njerezit sot kane nevoje per shprese dhe per njerez te paster dhe me ideale shoqerore te shendosha (jo te korruptuar, jo klientelist, jo hajdute) per t’i udhehequr. Kshtu qe i dashur Blend merr ne dore pergjegjesite e tua bashke me disa kolege te pakte te paster qe mund te kene mbetur dhe filloni te levizni gjerat se ju keni me shume fuqi sot se asnjehere me pare.
  Sot vetem disa njerez si Ti, Lubonja, Bushati, Fuga e sh pak te tjere mund te bejne dicka per kte vend te katranosur nga hienat. Sot populli pret cdo dite te degjoje cila eshte vjedhja e radhes apo skandali i dites po a eshte normale kjo?? Po lajme te mira kur do degjoje ndonjhere ky popull??

  Dite te mbare

 5. Gaz Demi fshihet pas kesaj. Ne fakt nuk fshihet, diten per diell ben pazaret me Olsi Ramen tek llotoja e tij.

 6. Nxirrni te palara sa te mundni,mos t’ia keni friken askujt,behuni ndihmesit e popullit&nismetare te ndryshimeve ne cdo kohe,duke mbajtur perhere asnjanesi

Pas