Bota

Video+Foto/ Flakë, tym, tanke dhe njerëz të gjakosur, çfarë po ndodh në UkrainëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 24/02/22 |
Opi Nion

Rusia ka nisur sot një luftë të gjithanshme ndaj Ukrainës me sulme të njëkohshme që vijnë nga jugu, lindja dhe veriu, nga toka dhe nga ajri. Raketat dhe bombat u lëshuan nga qielli, ndërsa autokolona e tankeve tashmë është parë në rrugët e Ukrainës.

Në pamjet e mëposhtme shihen zona në flakë, re të zeza tymi në qiell, mjete të blinduara ushtarake ruse që përparojnë në Donetsk.

Rojet kufitare ukrainase thanë se ishin sulmuar nga artileri e rëndë, tanke dhe trupa nga Rusia.

Luhansk, Sumy, Kharkiv dhe Chernihiv në lindje raportohet se janë qytetet Ukrainase të cilat janë sulmuar, shpërthime janë raportuar edhe në perëndim – në Zhytomyr dhe Lviv, afër kufirit me Poloninë.

Pamjet e jashtëzakonshme video treguan atë që dukej të ishte raketë që përplasej në aeroportin Ivano-Frankivsk, gjithashtu në perëndim. Një bllok apartamentesh në Kharkiv u godit, duke shkaktuar viktima edhe te civilët./Opinion.al

 

Pas