Aktualitet

VideoEkskluzive/ Pamjet e qytetarëve të dëmtuar në spital, pjesëmarrës në mitingun e PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 28/05/17 |
b.f

Opinion.al ka arritur të sigurojë pamjet nga spitali të tre personave që kanë shfaqur problemet më të mëdha dhe që vazhdojnë të jenë në kujdesin e mjekëve në QSUT.

Burimet thanë se gjendja e tyre ka qenë pak më e rënduar se sa personat e tjerë, por që të tre ende vijojnë të jenë nën kujdesin e mjekëve.

Me anë të një njoftimi për mediat, policia ka sqaruar se rreth orës 04:00 të mëngjesit në QSUT, janë paraqitur për ndihmë mjekësore rreth 50 shtetas me simptoma të ngjashme, kryesisht djegie në sy dhe skuqje lëkure në pjesët e sipërme të trupit.

Ndërsa QSUT-ja ende nuk ka dalë me një njoftim për mediat, sipas burimeve pritet të dalë vetëm pas pak minutash. 

 

Pas