Bota

Video/Zelensky publikon pamjet tronditëse në mbledhjen e OKB-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 05/04/22 |
Opi Nion

Pas disa vështirësive teknike, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i ka treguar Këshillit të Sigurimit të OKB-së një video të pamjeve të fundit nga Ukraina.

Klipi zgjati rreth një minutë dhe shfaq imazhet e ukrainasve të vdekur – duke përfshirë disa trupa të djegur dhe të shpërfytyruar.

Dame Barbara Woodward – përfaqësuesja e Mbretërisë së Bashkuar në këshill, falënderoi Zelensky për ndarjen e videos.

Imazhet “janë pikëlluese”, thotë ajo.

“Duke folur në kapacitetin tim kombëtar, ne jemi të tmerruar nga ajo që kemi parë dhe ritheksojmë solidaritetin tonë me Ukrainën”,-shton ajo./Opinion.al

Pas