Kronikë

Video/Vrau biznesmenin në Himarë, momenti i arrestimit të autorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 17/10/20 |
el ida

Kliti Leka, autori i vrasjes së biznesmenit Niko Goro është arrestuar nga policia disa orë pas ngjarjes së ndodhur mëngjesin e së shtunës në Himarë.

Kjo video e publikuar në media, tregon momentin kur policia ka arrestuar autorin e vrasjes.

Sikurse është informuar deri në këto momente, shkak i ngjarjes ka qenë një borxh që viktima i detyrohej autorit, pas një ndërtimi që biznesmeni kishte bërë në tokën e Kliti Lekës. Mësohet se edhe më parë, mes autorit dhe viktimës kishte patur përplasje fizike.

Policia arrestoi 53-vjeçarin në zonën e Livadhit në Himarë dhe sekuestroi një kallashnikov, i dyshuar si arma e krimit./Opinion.al

 

Pas