Kronikë

Video/ Vrasja e shqiptarit në Athinë, nëna: Çfarë të bënë o biri im


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 30/05/21 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar shqiptar u ekzekutua sot me 8 plumba në një lokal në Athinë.  Viktima ishte një person i njohur për autoritetet greke pasi kishte qenë i proceduar për vrasje në tentativë, vjedhje dhe grabitje.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar nëna e viktimës e cila ka bërë dhe identifikimin nga afër të djalit të saj.

“Çfarë të bënë biri im” dëgjohen britmat e nënës së 34-vjeçarit në lot, e tronditur pasi plumbat i morën jetën 34-vjeçarit.

Po sipas medieve greke shqiptari ishte pjesë e një grupi kriminal dhe paraprakisht një nga pistat më konkrete është larja e hesapeve mes bandave./ Opinion.al

Pas