Sport

VIDEO/ Turqi, tifozi godet portierin me flamurin e kënditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:16 - 27/11/22 |
Opi Nion

Një episod i turpshëm ka ndodhur në futbollin turk. Gjatë derbit të Izmirit në kategorinë e dytë, mes Goztepe dhe Altay, në minutën e 19 loja u ndërpre nga lëshimi i disa fishekzjarreve nga sektori i tifozëve miq drejt tifozëve vendas.

Përleshja në tribuna detyruan autoritetet të ndërhynin për të ndihmuar tifozët e plagosur.

Por, në të njëjtën kohë, një tifoz i Goztepes hyn në fushë, shkul një nga flamujt e këndit dhe godet nga pas dy herë portierin e Altay, Ozan Ozenç, duke ia thyer flamurin në kurriz.

Pas