Bota

Video/ Tronditet Meksika, tërmet 7.3 Rihter


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 23/06/20 |
el ida

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak minuta më parë në Meksikë.

Tërmeti me magnitudë 7.3 Rihter ka pasur si epiqendër shtetin e Oaxaca në Meksikë dhe thellësi 12 km.

Banorët në zonat rreth epiqendrës së tërmetit kishin dalë në rrugë, pasi para tërmetit të fuqishëm, zona ishte goditur edhe nga disa para lëkundje të tjera më të lehta.

Siç shihet nga pamjet, tërmeti ka shkaktuar dëme materiale, ndërsa ende nuk dihet nëse ka pasur persona të lënduar./Opinion.al

 

 

Pas