Kronikë

Video/Tre emigrantë të paligjshëm në mjet, arrestohet 45-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:46 - 17/12/22 |
Opi Nion

Një 45-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap në flagrancë duke transportuar 3 emigrantë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Bëhet me dije se ai është shtetasi Edmond Nezaj me banim në Tiranë,  i cili u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur “Agjencia”, duke transportuar me automjetin tip “Benz”, 3 emigrantë nga vendet MENA, me qëllim

Njoftimi nga Policia

Gjirokastër

Finalizohet operacioni policor i koduar “Road Guard 52”.

U kap në flagrancë duke transportuar 3 emigrantë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit, vihet në pranga 45-vjeçari.

Sekuestrohen automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe 1 aparat celular.

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Sektorin e Policisë Rrugore, në vijim të punës së pandërprerë, në terren, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e aktivitetit kriminal të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, mbështetur dhe në inteligjencën informative, ka finalizuar operacionin policor të koduar “Road Guard 52″, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– E. N., 45 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në aksin nacional Gjirokastër-Tepelenë, në vendin e quajtur “Agjencia”, duke transportuar me automjetin tip “Benz”, 3 emigrantë nga vendet MENA, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe 1 aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Pas