Aktualitet

Video/Trageti që po digjet në Greqi duket edhe në brigjet shqiptareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 18/02/22 |
Opi Nion

Trageti i linjës Igumenicë-Brindisi, i cili është përfshirë në flakë orët e para të mëngjesit të sotëm, duket edhe në brigjet shqiptare.

Trageti është përfshirë në flakë pranë ishullit të Korfuzit, dhe siç mund të shihni nga pamjet e siguruar nga Opinion.al, ai ndodhet ende në det.

Pamjet e mëposhtme janë marrë nga Borshi këtë mëngjes, dhe me sy të lirë mund të shihen ende shtëllungat e tymit që dalin nga trageti grek.

Mëngjesin e sotëm, mediat greke informuan se 11 persona janë zhdukur, ndërsa evakuimi i pasagjerëve u bë përmes varkave të shpëtimit./Opinion.al

Pas