Bota

Video/ Tifozja del toples pas fitores së Italisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:19 - 12/07/21 |
Opi Nion

Penalltia e fundit e pritur nga Donnarumma bëri që italianët në të gjitha sheshet e Italisë të mbushin rrugët dhe të shpërthejnë në festë. Jo vetëm tifozët që e ndoqën ndeshjen live nga Wembley por në çdo shesh të Italisë, në çdo rrugë e rrugicë, fansat festuan si të çmendur këtë sukses të kombëtares së tyre të futbollit.

Italia e provonte fatin që prej 1968-ës, kohë kur e fitoi për herë të parë europiain, por pa sukses. Kupa do të rikthehej në Romë pas 53 vitesh pas fitores së “Azurrëve” në Wembley të Londrës me penallti ndaj Anglisë.

Ndërkohë nuk kanë munguar edhe qytetarët që kanë festuar në mënyra të pazakonta. Në rrjetet sociale po bëhet virale një video e një tifoze italiane e cila ka zgjedhur që gëzimin ta shprehë ndryshe… toples. Ajo është filmuar teksa ka dalë e zhveshur në pjesën e xhamit të makinës dhe valëvit flamurin kombëtar Italian.

Pas