Aktualitet

Video/Tifozët holandezë përplasen me policinë, prangoset njëri prej tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:57 - 25/05/22 |
Opi Nion

Pak para nisjes së ndeshjes finale të Conference League mes Romës dhe Feynoord-it është shënuar  edhe një tjetër përplasje mes tifozëve holandez dhe policisë.

Ashtu siç shihet edhe në videon e mëposhtme tifozët përplasen me punonjësit e policisë në zonën ku po bëhej kontrolli i tyre para se të futeshin në stadiumin “Air Albania”.

Policia ka kapur njërin prej tifozëve dhe e ka prangosur ndërsa nuk dihet se cilat kanë qenë shkaqet e përplasjes.

Mësohet se për të shuar konfliktin me tifozët policia ka vendosur ta lërë të lirë mbështetësin e holandezëve./Opinion.al

Pas