Sport

Video/ Tifozët e Romës në delir, ja pamjet në udhëtimin drejt Rinasit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 25/05/22 |
Opi Nion

Teksa na ndajnë vetëm pak orë nga finalja e Ligës së Konferencës mes Romës dhe Feyenoord, mijëra tifozë italianë i janë drejtuar Tiranës për të ndjekur ndeshjen që do të luhet në “Air Albania”.

Në pamjet e publikuara nga e përditshmja italiane Corriere Dello Sport shfaqen ultrasit e ekipit të Romës në delir, duke festuar gjatë fluturimit me charter drejt Tiranës.

Atmosfera në kabinën e avionit është elektrizuese dhe nuk mungojnë koret mbështetëse për ekipin verdhekuq.“Deliri i tifozëve gjatë fluturimi për në Tiranë”, shkruan Corriere Dello Sport.

Në video tifozët shfaqen teksa godasin tavanin e avionit dhe këndojnë  këngët e tyre.

Pas