Aktualitet

VIDEO/ Tensione tek teatri, polici godet me shkelm protestuesin e shtrirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 17/05/20 |
Al Do

Situata vijon të mbetet e tensionuar në zonën përreth Teatrit Kombëtar. Një numër i madh protestuesisht dhe forcave të policisë ndodhen në zonë.

Protestuesit janë përpjekur të çajnë kordonin e policisë për tu futur në sheshin e Teatrit ku fadromë vijon shembjen e godinës.

Një video nga vendngjarja tregon një nga momentet e përplasjes së policisë me protestuesit. Një nga këta të fundit duket i shtrirë në tokë ndërsa qëllohet me shkel nga një efektiv i forcave të policisë. /Opinion.al

Pas