Bota

Video/Sulmet me raketa në Gaza, gazetarja ndërpretë lidhjen Live: O zot…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 15/05/21 |
Opi Nion

Konflikti armatosur mes Izraelit dhe Palestinës vijon të përshkallëzohet, duke sjell mbi 120 viktima deri më tani.

Dy shtet janë kthyer në qendër të vemënendjes të shumë institucioneve ndërkombëtare dhe medias. Gazetarja e Al Jazeera, Youmna Al Sayed, ka ndërprerë lidhjen Live, pasi gjatë raportimit një raketë shkatërroi një godinë 14-katëshe pranës saj.

Ajo po shpjegonte se disa raketa paralajmëruese sapo ishin lëshuar dhe se prishja e të gjithë kullës tani duhet të fillonte.

“Kjo ndërtesë ka 14 kate, është një nga ndërtesat më të mëdha dhe më të vjetra në Rripin e Gazës dhe kryesisht strehon zyra mediatike”, shtoi ajo.

Por raportimi i saj u ndërpre kur predhat goditën ndërtesën duke prodhuar një zhurmë të fortë.

Menjëherë pas zhurmës, kolegu i saj në studio e pyeti nëse kishte dëgjuar predha dhe ajo bërtiti, “Oh, Zot. Po, po, po, unë duhet të zbres, më shumë raketa po vijnë ”, tha ajo dhe iku./ Opinion.al

 

Pas