Bota

Video/ Sulm ajror ndaj depos së naftës në qytetin verior të Ukrainës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 03/03/22 |
Opi Nion

Bombardimet e ushtrisë ruse ndaj qyteteve të Ukrainës vazhdojnë të shkaktojnë dëme të mëdha.

Sipas Shërbimit Shtetëror të Ukrainës për Emergjencat, një depo e naftës në qytetin Chernihiv, në veri të Ukrainës u godit nga granatimet gjatë një sulmi ajror të enjten në mëngjes.

Pamjet nga Chernihiv tregojnë retë e tymit të zi të dendur që dalin nga ato që duket të jenë rezervuarë nafte.

Zjarrfikësit dhe punonjësit e urgjencës kanë shkuar në vendngjarje.

 

 

Pas