Bota

VIDEO/ Stuhi e pazakontë në Sarajevë, rrugët mbulohen nga akulli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 11/07/21 |
Opi Nion

Një stuhi e pazakontë për stinën në të cilën ndodhemi ka përfshirë zonën e Bjelashnica në Bosnjë dhe Hercegovinë këtë të dielë.

Teka në rrjet janë publikuar video, arrihet të dallohet momenti kur rrugët e Bosnjës janë mbushur me breshër në formë akulli duke shkaktuar vështirësi në qarkullim.

Sipas mediave, nga videot e publikuar nga qytetarë të Sarajevës duket një sasi të madhe akulli në seksionin e rrugës Bjelashnica-Krupac. Sipas tyre kjo është e pazakontë, njësoj sikur të ishte janar.

 “Regjistrimi është nga ora 14.15. Ishte e tmerrshme dhe ky është një regjistrim pas stuhisë. Stuhia dhe reshjet zgjatën për rreth 20 minuta”, thuhet në mediat vendase.

 

Pas