Life Style

Video/ Sorkadhja dhe ariu afrohen në zonat e banuara të Bulqizës  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:41 - 27/05/20 |
Opi Nion

Përhapja e pandemisë së koronavirusit dhe izolimi i njerëzve brenda banesave, bëri që në shumë të vende të botës, kafshët të afrohen pranë zonave të banuara.

Një fenomen i ngjashëm ka ndodhur edhe në fshatin Zerqan të Bulqizës. Sikurse shihet në një video të mbërritur në “Opinion.al” pranë kullotve të fshatit janë parë kafshë jo të zakonta.

 

 

Në një distancë shumë pranë njëri-tejtrit shihet një sorkadhe që vrapon dhe hyn mes pemëve dhe pak metra më tutje edhe një ari. Ky fenomen në këtë zonë është bërë prezent edhe për shkak të prerjes së pyjeve, duke bërë që kafshët të afrohen më pranë fshatit, ku duket se nuk tremben as nga banorët e tij./Opinion.al

 

Pas