Aktualitet

Video/Soreca e pyet për identifikuesin biometrik, komisionerja: Mashallah!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:37 - 25/04/21 |
el ida

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca, ka qenë sot në qendra të ndryshme votimi në të gjithë vendin, për të ndjekur nga afër ecurinë e procesit zgjedhor në Shqipëri.

Gjatë këtyre takimeve, duket se nuk kanë munguar edhe momentet me humor. Ndërsa në një qendër votimi ka pyetur se si po shkonte ecuria me identifikimin biometrik, Soreca ka marr nga komisionerja përgjigjen: Mashallah!

Njëkohësisht zonja në fjalë, për ta cuar deri në fund bestytninë, ka ka kapur dhe hundën me dorë, çka ka shkaktuar reagime e të qeshura të ambasadori dhe stafi shoqërues./Opinion.al

Pas