Kronikë

VIDEO/ Si u ekzekutua me breshëri plumbash 38-vjeçari Delon Troqe në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 02/06/21 |
Opi Nion

Mediat kanë arritur të sigurojnë videon e vrasjes së 38-vjeçarit Delon Troqe, në qytetin e Vlorës.

Kujtojmë se ekzekutimi ndodhi natën e 21 majit, në lagjen “Pavarësia” të qytetit bregdetar.

Edhe nga pamjet e siguruara duket se Troqe është vrarë me breshëri plumbash përpara servisit në pronësi të tij. Disa minuta pas vrasjes është gjetur duke u djegur ne fshatin Sherishte, automjeti tip Audi, së bashku me armët, që dyshohet se i përket autorëve.

Viktima kohët e fundit ishte kthyer nga Spanja, dhe kjo është ndër pistat kryesore që po veirifkohet nga policia./Opinion.al

Pas