Aktualitet

Video/Si ndërhyn RENEA në rastin e rrëmbimit të një avioni në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:39 - 28/01/22 |
Opi Nion

Forcat RENEA bashkë me Komisariatin e Rinasit dhe Drejtorinë e Antiterrorit kanë ushtuar një stërvitje në pistën e aeroportit “Nënë Tereza”.

Pamjet e stërvitjes së ushtruar janë bërë publike në rrjetet sociale nga Policia e Shtetit. Stërvitja po ndiqej nga afër edhe nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano.

ndoqi nga afër, në Rinas, stërvitjen e Forcave Speciale RENEA, për rastet e pengmarrjes së avionëve.

Synimi i stërvitjes ishte kontrolli dhe rritja e kapaciteteve të forcave speciale, për zgjidhjen e situatave reale të ngjashme, nisur nga ngjarjet e ndodhura në aeroportin e Rinasit, siç janë dy rastet e grabitjes së vlerave monetare në këtë aeroport, ku është cënuar siguria e aeroportit dhe situata nga grabitje, mund të kishte kaluar në pengmarrje.

Pas