Emisionet

VIDEO/ Si do të votojmë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 03/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e 2 Qershorit në programin “Opinion” u diskutua për Reformën Zgjedhore.

Përse palët nuk dakordësohen, cili është problemi kryesor, si do të votojmë, dhe a do të ndryshojë sistemi, ishin disa nga cështjet e trajtuara nga Rudina Hajdari.

Sakaq, pedagogu Endri Shabani ka shpjeguar ndryshimin mes dy sistemeve zgjedhore, dhe cilat janë avantazhet e ndryshimit të këtij sistemi.

Po ashtu mbrëmjen e së martës u diskutua dhe për turizmin, si një nga sektorët me potencialin më të lartë të rikuperimit. Por nga ana tjetër, paqartësia me lëvizjet dhe hapjen e kufijve ende krijon probleme për zhvillime në këtë sektor.

Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Ministri i Turizmi Blendi Klosi përballë gazetarëve Oljana Maloku dhe Besart Kadia, tha se po diskutohet dhe negociohet me vendet kufitare për të parë mundësitë e lëvizjes, ndërsa u shpreh se brenda dy javëve të ardhshme priten turistë që të mbërrijnë në vend me fluturime charter.

Pas