Kronikë

Video/ “Shtëpia e barit” në Vlorë, pranga 3 punonjësve të OSHEE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 03/03/22 |
Opi Nion

Një ditë pas zbulimit të një shtëpie hashashi në lagjen Kushtrimi në Vlorë, 3 persona të tjerë janë arrestuar ditën e sotme. Ka shkuar kështu në 4 numri total i personave të arrestuar.

Bëhet me dije se në pranga janë vënë elektriçistët Elmaz Elmazi 33 vjeç, Erand Malkaj 32 vjeç dhe faturisti Marsel Rrapaj 33 vjeç, të gjithë punonjës të OSHEE. Ata akuzohen për shpërdorim detyre.

Ndërsa një ditë më parë u arrestua Anest Rrapaj 40 vjeç, poseduesi i lëndëve narkotike.

Arrestimi i tyre u bë pasi në zonën që ata kishin në monitorim, nuk kanë konstatuar lidhjet e paligjshme të energjisë elektrike në banesën në përdorim nga Anest Rrapaj, e cila ishte përshtatur si ambient për kultivimin e bimëve narkotike kanabis në kushte laboratorike.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Pas