Sport

Video/ “Shpëtoni Ukrainën”, tifozi hyri në fushën e Portugali – UruguajiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 29/11/22 |
Opi Nion

Një tifoz ndaloi për pak minuta ndeshjen e ditës së djeshme të Portugalisë me Uruguajin, pasi vrapoi në fushë me një flamur ylber në stadiumin Lusail Iconic në Katar.

Tifozi kishte veshur një bluzë blu me “S” të Supermenit ku në në gjoks lexonte “Save Ukraine”. (Shpëtoni Ukrainën), ndërsa në supe “Respekt për gratë iraniane”

Ngjarja ka ndodhur në minutën e 51-të të ndeshjes. Furnizimi televiziv global i FIFA-s shmangi shfaqjen e tifozit brenda fushws, por i riu  mund të shihej duke vrapuar në fushë duke valëvitur flamurin ndërsa ndiqej nga forcat e sigurimit.

Më pas ai u kap dhe o nxorr nga fusha.

LUSAIL CITY, QATAR – NOVEMBER 28: A pitch invader runs on the pitch with a rainbow flag and a shirt that says “respect for Iranian women” during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group H match between Portugal and Uruguay at Lusail Stadium on November 28, 2022 in Lusail City, Qatar. (Photo by Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)

Pas