Te Fundit

Video/ Shpërthimi në Durrës, autori afrohet me makinë, momenti kur hedh tritolinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:39 - 19/06/22 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin kur autori/ët, hedhin lëndën plasëse në derën e biznesit të Shaban Agës në Durrës, e më pas largohen me mjetin e tyre.

Sikurse duket në pamje mjeti tip ‘Benz’ i përdorur nga autorët ul shpejtësinë në momentin kur ndodhet pranë biznesit, hedh lëndën plasëse e më pas largohet me shpejetësi. Pas disa sekondash, dëgjohet shpërthimi i tritolit.

Si pasojë e shpërthimit u shkaktuan dëme materiale.

Policia bëri me dije se shtetasi D.K., 31 vjec, banues në Burrel, në bashkëpunim me persona të tjerë ende të paidentifikuar, kanë hedhur sasinë e lëndës plasëse.
Dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të mëparshëm mes Shaban Agës  dhe D.K.

Pas