Bota

Video/Shpërthime në Krime, përfshihet nga flakët depoja e municioneveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:46 - 16/08/22 |
Opi Nion

Shpërthime të mëdha janë regjistruar në Krime. Raportet tregojnë se një depo municioni ka shpërthyer në qytetin Dzhankoi në Krime, sipas agjencisë ruse të lajmeve TASS.

Më herët, agjencia e re shtetërore RIA Novosti raportoi një zjarr në një nënstacion transformator pranë qytetit të Dzhankoi.

Pamjet e shpërthimeve dhe shtëllungave të tymit të dendur që ngrihen në ajër janë publikuar gjithashtu nga media bjelloruse NEXTA-TV.

Pas