Aktualitet

Video/ Shkullaku: I vetmi projekt politik Rinasi me palma dhe drita…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:31 - 28/04/16 |
b.f

Gazetari Shkullaku thotë se përfundimisht njerëzit e kanë humbur shpresën te politika dhe këtë e reflekton edhe sondazhi i fundit i NDI. “Një nga arsyet është se këtu nuk ka shoqëri civile. Nuk ka sindikata. Jemi në një vend ku ka humbur besimi. Kështu siç është nuk mund të shkojmë gjatë. Unë nuk shikoj as projekt politik, as ideologji, as kauzë politike. Nga 2005 e mbrapa çfarë kauze kemi pasur ne për të ndryshuar. Këtu ndryshimi ka ardhur nga matematika. Në 2009 ishin barazim. Ilir Meta kaloi me Berishën. Në 20013 dolën prapë barazim dhe Ilir Meta kaloi me Ramën. Çfarë ndryshimi ka ndodhur. Që rruga e Rinasit është bërë me palma? Ky nuk është ndryshim….

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas