-Jetë dhe Stil

Video/Shfaqen delfinët e rrallë me ngjyrë rozë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:45 - 17/09/20 |
Opi Nion

Në brigjet e Hong Kongut janë shfaqur delfinët rozë, një ekzemplar i rrallë i këtyre gjitarëve, që janë klasifikuar specie të mbrojtura dhe një rrezik zhdukjeje.

Kjo video e shpërndarë nga AFP është duke bërë xhiron e rrjetit, ndërkohë që medohet se kthimi i këtyre delfinëve në këto brigje i dedikohet reduktimit drastik të trafikut detar, për shkak të masave shtrënguese të pandemisë./Opinion.al

 

Pas