InstaBIZ

Video/ Sërish “përplasje” mes Encës dhe Noizyt, dalin lopët dhe majmunët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:12 - 13/10/18 |
b.f

 

 

Dikur i përkisnin të njëjtit label e ishin miq mjaft të mirë, por kjo miqësi tashmë prej dy vitesh nuk ekziston më. Gjatë këtyre dy viteve ngacmimet për njëri-tjetrin nuk kanë munguar por ishte Noizy, i pari i cili i drejtohej Encës para publikut në forma të ndryshme DISS-esh, edhe pse kjo e fundit herë herë edhe nuk reagonte. Por ishte kënga “Kujt po i han” që rindezi këtë konflikt. Si duket Noizy e ka ndjerë vërtet këtë këngë si DISS dhe ishte i menjëhershëm reagimi i tij në rrjete sociale.

Kështu ai thumboi këngëtaren dhe rivalin e tij në muzikë Don Phenom, bashkëpunëtorin e Encës në projektin “KPIH”. Noizy i thumboi nëpërmjet dy fotove ku shiheshin dy lopë por kundërpërgjigjia nga këngëtarja nuk mungoi.

 

‘I kam mërzit pak (shumë)”, shkruante Enca në foton e postuar ku shihej një majmun, por nuk mjaftoi me kaq.

Teksa ishte me miqtë e saj në mesnatë duke bërë xhiro, papritur i del para një prej posterave të Noizyt të vendosura në kryeqytet dhe teksa po dëgjonte “Kujt po i han”, Enca fokuson kamerën tek posteri dhe nxjerr gishtin e mesit para dhe citon këto fjalë nga teksti i këngës:

“Number 1 chick ,bitch

KUJT PO I HAN?!

Talk shit about me ,

KUJT PO I HAN?!”

Upss, epo ky po që është DISS mjaft i fortë nga këngëtarja dhe me këtë i tregon se fjalët e tekstit të “Kujt po i han” janë të vërteta dhe se nuk i intereson se çfarë thotë Zinizin. Më poshtë shihni videon e siguruar nga intv.al

Pas