Kronikë

Video/ Sekuestrohen mbi 35 kg marijuanë në Igumencë, arrestohet shqiptari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:05 - 17/01/21 |
Opi Nion

Një shqiptar është arrestuar nga Policia në kufirin greko-shqiptar pasi i janë sekuestruar 35 kg  marijuanë.

Mësohet se  sasia e drogës është kapur në Igumenicë, në një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër.

Pas kontrollit të ushtruar në makinë, me ndihmën e qenit “Lussy”, policia zbuloi 35 pako me 35 kg e 880 gram marijuanë.

Në banesën e shqiptarit në Athinë, u gjetën dhe u sekuestrua një sasi e paidentifikuar kristali me peshë 103.6 gram dhe një peshore./ Opinion.al

Pas